Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXV Niedziela zwykła – 24 Września 2017r.

 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 2. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 4. Od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo Różańcowe będzie w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci w środy i piątki o godz 16.30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.18.00. W niedzielę Różaniec Rodzinny o godz. 17.30. Uczyńmy wszystko, by w tej modlitwie, o którą prosiła Matka Boża jak najczęściej uczestniczyć.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
 • w środę: wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 • w czwartek : wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
 • w piątek: wspomnienie Św. Archaniołów: Michała, Gabriela, i Rafała;
 • w sobotę: wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaprasza wszystkich diecezjan na Narodową Modlitwę Różańcową pod hasłem „ Różaniec do granic”, który będzie odmawiany w sobotę 7 października br. Tego dnia, w całej Polsce, w wyznaczonych kościołach tzw. „stacyjnych” sprawowana będzie Msza św. o godz. 11.00, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa wzdłuż granic naszej ojczyzny. Metropolita Gdański zachęca, abyśmy jak jedna rodzina stanęli z różańcem w dłoniach wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy a wszystkim włączającym się w tę inicjatywę z serca błogosławi. Nasz kościół jest jednym z kościołów stacyjnych. Dlatego już dzisiaj pragniemy wszystkich Parafian i tych najmłodszych i tych w średnim wieku i najstarszych zaprosić do tej modlitwy. Po modlitwach w kościele około godz. 13.00 wspólnie udamy się na plażę, by tam  utworzywszy łańcuch ludzi modlić się na różańcu. Modlitwy będą transmitowane przez Radio Maryja, dlatego prośba, by oprócz różańca zabrać ze sobą radyjko ze słuchawkami albo telefon komórkowy, ale koniecznie ze słuchawkami.
 2. Spotkanie dla animatorów i liderów wszystkich grup parafialnych a także dla wolontariuszy i wszystkich chętnych pragnących włączyć się i pomóc w przeprowadzeniu tej inicjatywy będzie we wtorek o godz. 19.00 w salce przy plebani.
 3. Kazimierz i Ks. Marcin swoich chorych nawiedzą z posługa sakramentalną wyjątkowo w najbliższa sobotę tj. 30 września od godz. 9.00.
 4. Pielgrzymi wyjeżdzający do Fatimy zbiorą się w przyszłą niedzielę tj. 1 października o godz. 22.45 przy przystanku, skąd wyjadą do Gryfic. Wyjazd z Gryfic 2 października o godz. 4.00 rano do Niemiec. Przypominamy pielgrzymom o zabraniu leków i ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 5. Wyrażamy wdzięczność za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” przeznaczone na pokrycie kosztów malowanie elewacji naszego kościoła. Zebraliśmy 8075 zł. Za wszelkie ofiary także te przesyłane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 7. Zachęcamy do czytania prasę katolickiej.  Gościa Niedzielnego i Niedzielę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 8. Wolontariusze Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni w dniu dzisiejszym przy wyjściu z Kościoła rozprowadzają kalendarze na 2018 r. Ofiary zebrane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie Hospicjum.
 9. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przypomina, że do 2 października trwa głosowanie w IV edycji Budżetu Obywatelskiego pozwalającego każdemu gdynianinowi mieć realny wpływ na zmiany w sąsiedztwie. Głosować można na stronie internetowej gdynia.pl. Szczegółowe informacje na plakacie wywieszonym w gablotce.
 10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz