Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXVI Niedziela zwykła – 1 Październik 2017r.

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci w środy i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Maryi z Fatimy, Gietrzwałdu, Lourdes, by codziennie modlić się na różańcu.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W najbliższą sobotę 7 października zapraszamy wszystkich na Narodową Modlitwę Różańcową pod hasłem „ Różaniec do granic”, który będzie odmawiany w całej Polsce, w wyznaczonych kościołach tzw. „stacyjnych”. Jak wiadomo nasza parafia została wybrana na kościół stacyjny. O godz. 11.00, sprawowana będzie Msza św. po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie w kościele zapraszamy do salki w kościele i przy plebanii na małą przerwę na kawę, herbatę i coś słodkiego. Około godz. 13.00 wspólnie udamy się na plażę, by tam   wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy modlić się na różańcu. Modlitwa  różańcowa rozpocznie się w całej Polsce punktualnie o godz. 14.00. Pragniemy wszystkich Parafian i Gości  bardzo serdecznie zaprosić do tej modlitwy.  Modlitwy będą transmitowane przez Radio Maryja, dlatego prośba, by oprócz różańca zabrać ze sobą radyjko ze słuchawkami albo telefon komórkowy, smartfona ze słuchawkami.
 4. Spotkanie dla animatorów i liderów wszystkich grup parafialnych (zelatorów różańcowych) a także dla wolontariuszy i wszystkich chętnych pragnących włączyć się i pomóc w przeprowadzeniu tej inicjatywy będzie we wtorek o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 5. Za tydzień w niedzielę, 8 października będziemy przeżywali XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W związku z tym zapraszamy wszystkich na Apel Papieski połączony z koncertem pieśni maryjnych i papieskich w wykonaniu Zespołu „ Fala” z Gdyni na 19.00. Zespół „Fala” będzie już śpiewał na Mszy św. o godz. 18.00. Niech uczestnictwo w Apelu Papieskim będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. W tym dniu po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla młodzieży.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
 • w środę: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
 • w czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
 • w sobotę: wspomnienie NMP Różańcowej.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 2. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
 3. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 5. W I-piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00 ; o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Bożego Miłosierdzia, a po Niej spotkanie dla tej grupy w salce przy plebanii.
 6. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
 7. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę wyjątkowo o godz.11.00 na Mszę św. i wymianę tajemnic i  o godz. 14.00 na modlitwę różańcową na plaży.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Zachęcamy do lektury.
 9. Proboszcz wraz z Biurem Pielgrzymkowym „Kaszubtravel” organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 10-17 listopada br. W programie: Nazaret, Kafarnaum, Kana Galilejska, Jerycho, Betlejem, Jerozolima, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, kąpiel w Morzu Martwym, miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeka Jordan i inne. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce parafialnej i znajduje się na stronie internetowej parafii. Koszt 3600 zł  i 50 $. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
 10. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2018 rok.
 12. Informujemy także, że od dnia dzisiejszego posługę w zakrystii podejmuje Pani Aleksandra, której życzymy obfitości łask w tej służbie.
 13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz