Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 1. Z racji dzisiejszego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej wszystkich Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy na Mszę św. i wymianę tajemnic dzisiaj na godz. godz.16.30 a o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. Zachęcamy też wiernych to włączenia się w inicjatywę zwaną „Morzem modlitwy”. Polega ona na odmawianiu przez 2 miesiące codziennie jednej dziesiątki różańca w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny, która przeżywa jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. „Morze modlitwy” rozpoczyna się od dzisiaj czyli od wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, a zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca. Ulotki o tej inicjatywie znajdują się na stolikach z tyłu kościoła.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek: wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w sobotę: wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. W sobotę, 13 października przypada ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00, o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece. Z racji soboty w tym dniu będzie także Msza św. o godz. 18.00, która przypominamy jest już Mszą św. niedzielną.
 9. Za tydzień w niedzielę, 14 października będziemy przeżywali XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W związku z tym zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski z Papieżem na godz. 20.30. Niech uczestnictwo w Apelu Papieskim będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. W tym dniu po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla młodzieży.
 10. Nasi katecheci wraz z parafią organizują dla dzieci konkurs papieski w dwóch kategoriach. Pierwsza: to konkurs plastyczny -Portret św. Jana Pawła II wykonany na kartce formatu A4 dowolną techniką; druga to konkurs literacki –Wywiad w rodzinie np. z rodzicami czy dziadkami, na temat „Wspomnienie o św. Janie Pawle II”. Prace należy oddać katechetom do piątku 12 października. Rozdanie nagród w niedzielę 14 października na Apelu Papieskim o godz. 20.30.
 11. Organizujemy także konkurs dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do niedzieli 21. października. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 28 października br. na mszy św. o godz. 11.30.
 12. Panów ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do salki na plebanii.
 13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 14. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych zostały wyłożone na ławkach. Wypominki listopadowe można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy też o wyraźne zaznaczenie, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary przeznaczone zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na budujące się kościoły papieskie w Archidiecezji Gdańskiej.
 16. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na pomoc dla naszej Parafianki trzy i pół letniej Emilki Engler 8000 zł. Schola In Domino, wraz z rodziną Emilki dziękują za hojność okazaną podczas zbiórki. Za solidarność parafialną składamy jeszcze raz wielkie Bóg zapłać!
 17. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać!
 18. Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2019 rok.
 19. Osoby zapisane i zainteresowane pielgrzymką do Turcji w listopadzie br. oraz do Argentyny i Brazylii w lutym 2019 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego „Kaszubtravel” we wtorek tj. 9 października o godz. 18.00 do salki na plebanii.
 20. W związku z trwającym rokiem św. Stanisława Kostki parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową dla do sanktuarium św. Stanisława w Gdańsku Oliwie. W programie Msza św., koncert muzyczny, agapa a także zwiedzanie Katedry Oliwskiej i Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Koszt 10 zł a dla dzieci i młodzieży 2 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 22. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie śp. Helena Skierka l.78 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Czesław Dudzik l. 85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 23. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz