Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ Chrystusa Króla Wszechświata – 26 Listopad 2017r.

 1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla- patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego modlimy się za moderatorów i kleryków. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium.
 2. Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci zaprasza w ostatnie już dni listopada na modlitwę za naszych zmarłych – na drogę krzyżową odprawianą o godz. 7.30.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ  z prośbą o jej dobre owoce.
 5. W tym tygodniu przypada I-piątek i I-sobota miesiąca.
 6. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi o godz. 8.00 i o godz. 16.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.
 7. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprasza członków III i IV róży na spotkanie przy kawie do salki przy plebanii.
 8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marcin w sobotę również od godz.9.00.
 9. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą na roraty lampiony, które można wykonać w domu albo zakupić przy wyjściu z kościoła. Tak jak w latach poprzednich można też zakupić nowy kalendarz parafialny na 2018 rok.
 10. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 17-20 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Zaplanujmy sobie ten czas, zachęćmy rodzinę, sąsiadów, byśmy wszyscy dobrze przygotowali się do Bożego Narodzenia.
 11. Przypominamy, że osoby zaopatrzone w pisemną zgodę Ks. Proboszcza roznoszą na terenie naszej parafii poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na cele inwestycyjne. Opłatki, tak jak w latach poprzednich są dostępne także w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” –przeznaczone na pokrycie kosztów oleju opałowego na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 8557 zł. Bóg zapłać!
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 14. Proboszcz wraz z biurem pielgrzymkowym Kaszubtrawel organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes na 160-rocznicę objawień w terminie od 5-10 marca 2018 tj. od poniedziałku do soboty. Koszt 490 Euro i 1320 zł. Program wywieszony jest w gablotce i na stronie internetowej.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Woźniak 88 z ul. Ruchu Oporu. Polećmy Jego i wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tego ostatniego tygodnia roku kościelnego. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz